Rok z tradycyjną medycyną chińską - biodietcare.pl

Rok z tradycyjną medycyną chińską

dostosuj swoje życie do zmieniających się pór roku

Każdy 2 wtorek miesiąca  „Rok z tradycyjną medycyną chińską –  dostosuj swoje życie do zmieniających się pór roku” – cykl warsztatów oparty na ponadczasowej wiedzy tradycyjnej medycyny chińskiej.

Człowiek jest częścią większej całości i aby zachować zdrowie powinien czerpać ze wskazówek jakie daje mu natura – jest to główna zasada taoizmu i tmc. Zycie na przekór tym uniwersalnym zasadom oznacza trwonienie swojej życiowej energii. Dostosowując się do zmieniających się pór roku możesz odkryć, że Twój brak energii wynika z tego, że działasz zbyt aktywnie wtedy kiedy trzeba odpoczywać a odpoczywasz wtedy kiedy przyroda daje Ci sygnały do wzmożonej aktywności.

Przyjdź jeśli chcesz żyć bardziej harmonijnie z otaczającą Cię naturą. Zrobisz to zmieniając swoją dietę, aktywność fizyczną oraz świadomie wspierając narządy, które o każdej porze roku są narażone na niedobór czy nadmiar energii.  Na wykładach będę przekazywać wiedzę niedostępną w popularnych książkach dotyczących tego tematu, a informacje, które uzyskasz często będą różnić się od tego co możesz przeczytać w Internecie.  Spotkania będą się odbywać kolejno – 12 września (jesień), 14 listopada (zima), 13 marca (wiosna), 8 maja (lato)

Cena za jedno spotkanie: 100 zł, cena za cały cykl 320 zł.
Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe

  • 12 września – Jesień w tradycyjnej medycynie chińskiej – jesienne oczyszczanie, jesienne gotowanie, przygotowanie do zimy. Dbamy o płuca i skórę bo to narządy powiązane z jesienią. W programie jesienne potrawy wspierające system płuc, niezwykle skuteczne ćwiczenia intonacyjne wspierające narządy narażone jesienią na osłabienie, jesienne potrawy.

 

  • 14 listopadaZima w tradycyjnej medycynie chińskiej – zimowe potrawy, zimowe ćwiczenia kontemplacyjne oraz ćwiczenia intonacyjne qi gong wspierające Nerki oraz wiele innych wskazówek, które ułatwią Ci dostosowanie się do zmieniającego się ruchu energii w przyrodzie, co z kolei wpłynie na twoją kondycję wiosną i latem.

 

  • 13 marcaWiosna w tradycyjnej medycynie chińskiejodnowa nie tylko na talerzu – wiosenny detoks – jaki najlepszy dla kogo? Zmiany w kuchni i aktywności fizycznej. Dodatkowo ćwiczenia intonacyjne oraz potrawy wspierające obieg czynnościowy Wątroby, który jest najbardziej aktywny wiosną.

 

  • 8 majaLato w tradycyjnej medycynie chińskiej – radość serca, radość życia. Zmieniamy dietę aby nie chorować jesienią i zimą. Co jeść w upały, jak umiejętnie się schładzać aby sobie nie zaszkodzić? Ćwiczenia intonacyjne wspierające system Serca.

Miejsce spotkań: Naturalne Centrum Zdrowia, ul. Grażyny 15, Warszawa.

https://www.naturalnecentrumzdrowia.pl/

Share This